MEFIBS - More exposed forms in blocks (7.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (23 entries)

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Name
sv: Namn

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Views
sv: Vyer

en: Add block
sv: Lägg till block

en: Filters
sv: Filter

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Hide submit button
sv: Dölj inskickningsknapp

en: Submit button text
sv: Text på skicka-knapp

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
sv: Text att visa i knappen "skicka" för det exponerade formuläret.

en: Include reset button
sv: Inkludera återställningsknapp

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
sv: Om vald så kommer det exponerade formuläret tillhandahålla en knapp för att återställa alla applicerade exponerade filter.

en: Reset button label
sv: Etikett för återställningsknapp

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
sv: Text att visa i återställningsknappen till det exponerade formuläret.

en: Sorts
sv: Sorteringar

en: Autosubmit
sv: Skicka in automatiskt

en: Automatically submit the form once an element is changed.
sv: Skicka in formuläret automatiskt när ett element är ändrat.
