MEFIBS - More exposed forms in blocks (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Views
tr: Görünümler

en: Add block
tr: Blok ekle

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Hide submit button
tr: Gönder düğmesini gizle

en: Submit button text
tr: Gönder Düğmesi Metni

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
tr: Görüntülenen formun gönder düğmesinde görüntülenecek metin.

en: Include reset button
tr: Sıfırlama düğmesini içer

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
tr: İşaretlenirse, görünen form, uygulanan tüm açık filtreleri sıfırlamak için bir düğme sağlayacaktır.

en: Reset button label
tr: Sıfırlama düğmesi etiketi

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
tr: Gösterilen formun sıfırlama düğmesinde görüntülenecek metin.

en: Sorts
tr: Sıralamalar
