MEFIBS - More exposed forms in blocks (7.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Operations
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Views
de: Ansichten

en: Add block
de: Block hinzufügen

en: Filters
de: Filter

en: Block name
de: Blockname

en: Machine name
de: Systemname

en: Add new block
de: Neuen Block hinzufügen

en: Hide submit button
de: Senden-Button ausblenden

en: Submit button text
de: Text des „Speichern“-Buttons

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
de: Text der Schaltfläche zum Absenden eines hervorgehobenen Formulars.

en: Include reset button
de: Einen Reset-Button mit einschließen

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
de: Eine Schaltfläche, um alle Eingaben eines hervorgehobenen Formulars zurückzusetzen.

en: Reset button label
de: Button-Beschriftung zurücksetzen

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
de: Text des Buttons zum Zurücksetzen eines hervorgehobenen Formulars.

en: Sorts
de: Sortierungen

en: Autosubmit
de: Automatisch senden

en: Automatically submit the form once an element is changed.
de: Sendet das Formular automatisch ab, sobald ein Element geändert wurde.
