MEFIBS - More exposed forms in blocks (7.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (23 entries)

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Views
nl: Overzichten

en: Add block
nl: Blok toevoegen

en: Block name
nl: Bloknaam

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Add new block
nl: Nieuw blok toevoegen

en: Hide submit button
nl: De 'Toepassen'-knop verbergen

en: Submit button text
nl: Tekst voor verzendknop

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
nl: Tekst om weer te geven in de toepasknop van het bedieningspaneel

en: Include reset button
nl: Resetknop opnemen

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
nl: Indien geselecteerd, zal het zichtbare formulier een reset-knop bevatten waarmee alle filters teruggezet kunnen worden.

en: Reset button label
nl: Tekst van de reset-knop

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
nl: Tekst die getoond zal worden in de resetknop van het zichtbare formulier.

en: Sorts
nl: Sorteringen

en: Autosubmit
nl: Automatisch toepassen

en: Automatically submit the form once an element is changed.
nl: Het formulier automatisch indienen wanneer een element veranderd is.
