Membership Entity (7.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (77 entries)

en: user
cs: uživatel

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Register
cs: Registrovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Type
cs: Typ

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Last Updated
cs: Poslední změna

en: Edit
cs: Upravit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Password
cs: Heslo

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Save
cs: Uložit

en: Update
cs: Aktualizovat

en: View
cs: Zobrazit

en: Add another
cs: Přidat další

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Update options
cs: Nastavení aktualizace

en: Active
cs: Aktivní

en: Filter
cs: Filtr

en: 1 day
cs: 1 den

en: 3 months
cs: 3 měsíce

en: 6 months
cs: 6 měsíců

en: 1 year
cs: 1 rok

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Start
cs: Začátek

en: End
cs: Konec

en: Now
cs: Nyní

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: Other
cs: Jiné

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Clone
cs: Klonovat

en: Operation
cs: Operace

en: Pending
cs: Čeká na zpracování

en: No items selected.
cs: Žádné položky nevybrány.

en: Refine
cs: Omezit

en: Undo
cs: Zpět

en: Expired
cs: Ukončena platnost

en: any
cs: nějaký

en: Create new account
cs: Vytvořit nový účet

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: Join
cs: Připojit se

en: 1 month
cs: 1 měsíc

en: Lifetime
cs: Životnost

en: Cancelled
cs: Stronováno

en: Error saving user account.
cs: Nastala chyba ukládání uživatelského účtu.

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Generate
cs: Generovat

en: Display format
cs: Formát zobrazení

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
cs: Děkujeme za podání žádosti o účet. Vaše žádost momentálně čeká na schválení administrátora webu.<br />Zatím si můžete přečíst uvítací zprávu s dalšími instrukcemi, jež byla odeslána na Vaši e-mailovou adresu.

en: Enter your @s username.
cs: Zadejte své uživatelské jméno pro @s.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
cs: Vytvořen uživatelský účet pro <a href="@url">%name</a>. Nebyl odeslán e-mail.

en: New user: %name (%email).
cs: Nový uživatel: %name (%email).

en: The human-readable name %name is already taken.
cs: Název %name je již obsazen.

en: Enter the password that accompanies your username.
cs: Zadejte své heslo.

en: Date changed
cs: Datum změny

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
cs[0]: Opravdu chcete smazat tuto položku?
cs[1]: Opravdu chcete smazat tyto položky?

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
cs: Novému uživateli <a href="@url">%name</a> byla odeslána uvítací zpráva s dalšími instrukcemi.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
cs: Na vaši e-mailovou adresu byla odeslána uvítací zpráva s dalšími instrukcemi.

en: Show item count
cs: Zobrazit počet položek

en: and where %property is %value
cs: a kde %property je %value

en: where %property is %value
cs: kde  %property je %value

en: and where
cs: a kde

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: This is compulsory for 'required' fields.
cs: Pro povinná pole je vyžadováno.
