Membership Entity (7.x-1.0-alpha2) - en to gu translation catalogue (38 entries)

en: user
gu: ઉપભોક્તા

en: Save configuration
gu: ગોઠવણીઓ ને સંગ્રહો

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Register
gu: નોંધણી

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Save
gu: સાચવો

en: View
gu: જુઓ

en: Active
gu: સક્રિય

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: 1 day
gu: ૧ દિવસ

en: 3 months
gu: ૩ મહિના

en: 1 year
gu: ૧ વર્ષ

en: 2 years
gu: ૨ વર્ષ

en: 3 years
gu: ૩ વર્ષ

en: 4 years
gu: ૪ વર્ષ

en: 5 years
gu: ૫ વર્ષ

en: Unlimited
gu: અમર્યાદિત

en: Other
gu: અન્ય

en: Operation
gu: કાર્યો

en: ago
gu: પહેલા

en: any
gu: કોઈપણ

en: 1 week
gu: ૧ અઠવાડિયુ

en: 1
gu: ૧
