Membership Entity (7.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (86 entries)

en: user
uk: користувач

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Status
uk: Стан

en: Register
uk: Реєстрація

en: Delete
uk: Видалити

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Password
uk: Пароль

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Separator
uk: Розділювач

en: Active
uk: Активно

en: N/A
uk: Н/Д

en: 1 day
uk: 1 день

en: 3 months
uk: 3 місяці

en: 6 months
uk: 6 місяців

en: 1 year
uk: 1 рік

en: 2 years
uk: 2 роки

en: 3 years
uk: 3 роки

en: 4 years
uk: 4 роки

en: 5 years
uk: 5 років

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Current
uk: Поточна

en: Now
uk: Зараз

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Other
uk: Інше

en: List type
uk: Тип списку

en: Log in
uk: Вхід

en: Clone
uk: Клонувати

en: Order
uk: Послідовність

en: Pending
uk: Очікування

en: ago
uk: тому

en: Expired
uk: Термін дії вичерпано

en: Create new account
uk: Реєстрація

en: Edit membership
uk: Редагування членства

en: Membership
uk: Членство

en: Date created
uk: Дата створення

en: Join
uk: Увійти

en: 1 month
uk: 1 місяць

en: Lifetime
uk: Час життя

en: 1 week
uk: 1 тиждень

en: Cancelled
uk: Скасовано

en: Error saving user account.
uk: Помилка збереження облікового запису користувача.

en: Ordered list
uk: Нумерований список

en: Unordered list
uk: Ненумерований список

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Create a new account
uk: Створити новий обліковий запис

en: Generate
uk: Згенерувати

en: Display format
uk: Формат відображення

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
uk: Дякуємо за бажання створити обліковий запис на нашім сайті. Ваша заявка зараз відправлена на схвалення адміністратором сайту<br /> Згодом, привітальне повідомлення з подальшими інструкціями буде надіслано на вашу електронну адресу.

en: Enter your @s username.
uk: Введіть Ваше ім’я користувача на сайті "@s".

en: Modifier
uk: Клавіша-модифікатор

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
uk: Створено новий обліковий запис для користувача <a href="@url">%name</a>. Жодного електронного листа не надсилалося.

en: New user: %name (%email).
uk: Новий користувач: %name %email.

en: Simple separator
uk: Простий розділювач

en: The human-readable name %name is already taken.
uk: Людино-читабельна назва %name вже зайнята.

en: Enter the password that accompanies your username.
uk: Введіть пароль, що відповідає вашому імені користувача.

en: Modifiers
uk: Модифікатори

en: Date changed
uk: Дата зміни

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
uk: Вітальне повідомлення з подальшими інструкціями відправлено електронною поштою новому користувачу <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
uk: Вітальне повідомлення з подальшими інструкціями відправлено на вашу електронну скриньку.

en: Show first (if present)
uk: Показувати перший (якщо присутній)

en: Show item count
uk: Показувати лічильник елементів

en: Weight for row @number
uk: Вага рядку @number

en: This is compulsory for 'required' fields.
uk: Примусово для "обов’язкових" полів.

en: Membership type
uk: Тип участі

en: Decide how this field will be displayed.
uk: Визначіть, як відображуватиметься це поле.

en: Memberships
uk: Участі

en: Membership types
uk: Типи участі

en: Link to user
uk: Посилання на користувача

en: The configuration options have been saved
uk: Параметри конфігурації успішно збережені

en: Numeric ID
uk: Числовий ID

en: Link this field to the user.
uk: Зробити це поле посиланням на користувача.

en:  (disabled)
uk:  (вимкнено)
