Membership Entity (7.x-1.0-alpha4) - en to el translation catalogue (59 entries)

en: user
el: χρήστης

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Save
el: Αποθήκευση

en: View
el: Προβολή

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Active
el: Ενεργό

en: N/A
el: Μ/Δ

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Current
el: Τρέχοντα

en: Now
el: Τώρα

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Other
el: Άλλο

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Log in
el: Είσοδος

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Order
el: Σειρά

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Create new account
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: 1 week
el: 1 εβδομάδα

en: Character case
el: Κεφαλαία-πεζά χαρακτήρων

en: Leave case the same as source token values.
el: Αφήστε τα κεφαλαία-πεζά το ίδιο με τις τιμές των συμβόλων πηγής.

en: Change to lower case
el: Αλλαγή σε πεζά

en: Error saving user account.
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του λογαριασμού χρήστη.

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Display format
el: Εμφάνιση τύπου αποθήκευσης

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
el: Ευχαριστούμε για την υποβολή αίτησης για λογαριασμό. Ο λογαριασμός σας είναι υπό έγκριση από το διαχειριστή του ιστοτόπου.<br />Στο μεταξύ, ένα μήνυμα καλωσορίσματος με περαιτέρω οδηγίες έχει αποσταλλεί στη διεύθυνση e-mail σας.

en: Enter your @s username.
el: Εισάγετε το όνομα λογαριασμού σας για το @s.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
el: Ένας νέος λογαριασμός χρήστη για το χρήστη <a href="@url">%name</a> δημιουργήθηκε. Δεν έγινε αποστολή e-mail.

en: New user: %name (%email).
el: Νέος χρήστης: %name (%email).

en: Simple separator
el: Απλός διαχωριστής

en: The human-readable name %name is already taken.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα %name είναι ήδη κατειλημμένο.

en: Enter the password that accompanies your username.
el: Εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης που συνοδεύει το όνομα λογαριασμού σας.

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
el: Ένα μήνυμα καλωσορίσματος με περαιτέρω οδηγίες έχει αποσταλεί στη διεύθυνση e-mail του νέου χρήστη <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
el: Ένα μήνυμα καλωσορίσματος με περαιτέρω οδηγίες έχει αποσταλεί στη διεύθυνση e-mail σας.

en: Weight for row @number
el: Βάρος για τη γραμμή @number

en: This is compulsory for 'required' fields.
el: Αυτό είναι υποχρεωτικό για τα "απαραίτητα" πεδία.
