Membership Entity (7.x-1.0-alpha4) - en to mr translation catalogue (34 entries)

en: user
mr: सदस्य

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Delete
mr: मिटवा

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Edit
mr: संपादन

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Export
mr: निर्यात

en: Save
mr: संरक्षीत

en: View
mr: बघा

en: Active
mr: सक्रिय

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: 3 months
mr: ३ महिने

en: 6 months
mr: ६ महिने

en: 1 year
mr: १ वर्ष

en: 2 years
mr: २ वर्षे

en: 3 years
mr: ३ वर्षे

en: 4 years
mr: ४ वर्षे

en: 5 years
mr: ५ वर्षे

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Log in
mr: येण्याची नोंद

en: Create new account
mr: नवीन खाते बनवा

en: Error saving user account.
mr: खाते संरक्षित करण्यामध्ये तृटी आली
