Membership Entity (7.x-1.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (57 entries)

en: user
ro: utilizator

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Delete
ro: Șterge

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afişează

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Active
ro: Activ

en: N/A
ro: N/D

en: 1 day
ro: 1 zi

en: 1 year
ro: 1 an

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Current
ro: Actual

en: Now
ro: Acum

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Other
ro: Altele

en: List type
ro: Tip listă

en: Clone
ro: Clonare

en: Order
ro: Comandă

en: Pending
ro: În așteptare

en: ago
ro: în urmă

en: Expired
ro: Expirat

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: Date created
ro: Dată creată

en: 1 week
ro: 1 săptămână

en: Error saving user account.
ro: Eroare la salvarea contului utilizator.

en: Ordered list
ro: Listă ordonată

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Generate
ro: Generează

en: Display format
ro: Formatul la afișare

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ro: Vă mulţumim pentru înscrierea pe acest sit. În acest moment, contul dumneavoastră aşteaptă aprobarea administratorului.<br /> Între timp vi-a fost trimis, pe adresa de e-mail furnizată, un mesaj de bun venit care conţine şi instrucţiuni preliminarii.

en: Enter your @s username.
ro: Introduceţi numele utilizator @s.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
ro: Un nou cont de utilizator pentru <a href="@url">%name</a> a fost creat. Nu a fost trimis nici un e-mail.

en: New user: %name (%email).
ro: Utilizator nou: %name (%email).

en: Simple separator
ro: Separator simplu

en: The human-readable name %name is already taken.
ro: Numele lizibil %name este folosit deja.

en: Enter the password that accompanies your username.
ro: Introduceţi parola corespunzătoare numelui de utilizator.

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Weight for row @number
ro: Greutate pentru rândul @number

en: The configuration options have been saved
ro: Opţiunile de configurare au fost salvate
