Membership Entity (7.x-1.0-alpha5) - en to ar translation catalogue (51 entries)

en: user
ar: مستخدم

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Delete
ar: حذف

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Export
ar: تصدير

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Separator
ar: فاصل

en: Active
ar: نشط

en: N/A
ar: غير موجود

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Current
ar: الحالي

en: Start date
ar: تاريخ البداية.

en: End date
ar: تاريخ النهاية.

en: Other
ar: آخر

en: List type
ar: نوع اللائحة

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Clone
ar: استنساخ

en: Order
ar: الترتيب

en: Pending
ar: معلّق

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: Error saving user account.
ar: خطأ أثناء حفظ حساب المستخدم.

en: Display format
ar: صيغة العرض

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ar: نشكرك لطلبك حسابا. حسابك حاليا في انتظار موافقة إداري الموقع.<br /> حتى يحين ذلك، أرسلت رسالة ترحيب إلى عنوان بريدك الإلكتروني، و معها مزيد من التوجيهات.

en: Enter your @s username.
ar: أدخل اسم مستخدم @s الخاص بك.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
ar: تم إنشاء حساب مستخدم جديد ل<a href="@url">%name</a>. لم يتم إرسال أي بريد إلكتروني.

en: New user: %name (%email).
ar: مستخدم جديد: %name‏ (%email).

en: The human-readable name %name is already taken.
ar: الاسم الموجه للبشر %name مستخدم بالفعل.

en: Enter the password that accompanies your username.
ar: أدخل كلمة المرور المصاحبة لاسم مستخدمك.

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
ar: تم إرسال رسالة ترحيب مع تعليمات إضافية إلى عنوان البريد الإلكتروني للعضو الجديد <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ar: تم إرسال رسالة ترحيب مع تعليمات إضافية إلى عنوان بريدك الإلكتروني.

en: Weight for row @number
ar: وزن السطر @number

en: This is compulsory for 'required' fields.
ar: هذا إجباري للحقول 'الضرورية'.
