Membership Entity (7.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (177 entries)

en: user
fi: käyttäjä

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Delete
fi: Poista

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Export
fi: Vie

en: Save
fi: Tallenna

en: View
fi: Näytä

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: User
fi: Käyttäjä

en: Configure
fi: Määrittele

en: Options
fi: Valinnat

en: Separator
fi: Erotin

en: Active
fi: Voimassa

en: E-mail address
fi: Sähköpostiosoite

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: 2 months
fi: 2 kuukautta

en: 3 months
fi: 3 kuukautta

en: 6 months
fi: 6 kuukautta

en: 2 years
fi: 2 vuotta

en: 3 years
fi: 3 vuotta

en: 4 years
fi: 4 vuotta

en: 5 years
fi: 5 vuotta

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Current
fi: Tämänhetkinen

en: Timezone handling
fi: Aikavyöhykkeiden käsittely

en: Now
fi: Nyt

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Other
fi: Muu

en: List type
fi: Listan tyyppi

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Order
fi: Järjestys

en: Membership status
fi: Jäsenyyden tila

en: Pending
fi: Odottaa

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
fi: Kelvollinen sähköpostiosoite. Järjestelmän sinulle lähettämät sähköpostit menevät tähän osoitteeseen. Osoitetta ei julkisteta ja sitä käytetään vain, jos tahdot tilata uuden salasanan, tai jos haluat saada tiettyjä uutisia tai ilmoituksia sähköpostitse.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
fi: Sähköpostiosoite %email on jo rekisteröity. <a href="@password">Oletko unohtanut salasanasi?</a>

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Create new account
fi: Luo uusi käyttäjätili

en: Edit membership
fi: Muokkaa jäsenyyttä

en: Membership
fi: Jäsenyys

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Join
fi: Liity

en: Select
fi: Valitse

en: Lifetime
fi: Elinaika

en: 1 week
fi: 1 viikko

en: Character case
fi: Kirjainkoko

en: Leave case the same as source token values.
fi: Älä muuta kirjasinkokoa (jätä samaksi kuin lähteenä olevan korvausmerkin arvo).

en: Change to lower case
fi: Muuta pieniksi kirjaimiksi

en: The name %name is already taken.
fi: Nimi %name on jo käytössä.

en: 3 days
fi: 3 päivää

en: 3 weeks
fi: 3 viikkoa

en: Cancelled
fi: Peruutettu

en: Error saving user account.
fi: Käyttäjätilin tallentaminen ei onnistunut.

en: Ordered list
fi: Järjestetty lista

en: Unordered list
fi: Järjestämätön lista

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Create a new account
fi: Luo uusi käyttäjätili

en: 2 days
fi: 2 päivää

en: Generate
fi: Luo

en: Display format
fi: Näyttömuoto

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
fi: Kiitos rekisteröitymisestä. Rekisteröitymisesi odottaa parhaillaan ylläpitäjän hyväksyntää.<br />Lähetämme tällä välin sähköpostiosoitteeseesi viestin, jossa on lisäohjeita.

en: 2 weeks
fi: 2 viikkoa

en: User Information
fi: Käyttäjätiedot

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
fi: Luotiin uusi käyttäjätili <a href="@url">%name</a>. Sähköpostia ei lähetetty.

en: Registration successful. You are now logged in.
fi: Rekisteröityminen onnistui. Olet nyt kirjautunut sisään.

en: New user: %name (%email).
fi: Uusi käyttäjä: %name (%email).

en: Provide a password for the new account in both fields.
fi: Anna uuden käyttäjätilin salasana molempiin kenttiin.

en: Simple separator
fi: Yksinkertainen erottaja

en: The human-readable name %name is already taken.
fi: Käyttäjää varten tarkoitettu nimi %name on jo käytössä.

en: Modifiers
fi: Muuntimet

en: Membership Information
fi: Jäsenyystiedot

en: Term fields
fi: Jäsenkauden kentät

en: Date changed
fi: Muutospäivämäärä

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
fi: Välilyönnit ovat sallittuja; erikoismerkkejä ei sallita lukuunottamatta pisteitä, väli- ja alaviivoja sekä heittomerkkiä.

en: Renew
fi: Uusiminen

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
fi: Lisäohjeet sisältävä tervetulosähköposti on lähetetty uuden käyttäjän <a href="@url">%name</a> sähköpostiosoitteseen.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
fi: Tervetulosähköposti on lähetetty sähköpostiosoitteeseesi.

en: Member id
fi: Jäsentunniste

en: Show first (if present)
fi: Näytä ensin (mikäli tarjolla)

en: Show item count
fi: Näytä tulosten lukumäärä

en: Weight for row @number
fi: Paino riville @number

en: This is compulsory for 'required' fields.
fi: Tämä on pakollinen  'pakollisille' kentille.

en: Membership type
fi: Jäsenyystyyppi

en: Decide how this field will be displayed.
fi: Valitse tämän kentän esitystapa.

en: Memberships
fi: Jäsenyydet

en: Membership types
fi: Jäsenyystyypit

en: Link to user
fi: Linkki käyttäjään

en: Internal id
fi: Sisäinen tunniste

en: Primary member
fi: Ensisijainen jäsen

en: Membership options
fi: Jäsenyysasetukset

en: Member ID Format
fi: Jäsentunnisteen muoto

en: Member ID Settings
fi: Jäsentunnisteasetukset

en: Member options
fi: Jäsenasetukset

en: Number of users per membership
fi: Käyttäjien määrä jäsenyyttä kohden

en: Primary member role
fi: Ensisijainen jäsenrooli

en: Secondary member role
fi: Toissijainen jäsenrooli

en: Display membership information on the user profile.
fi: Näytä jäsentiedot käyttäjän profiilissa.

en: Allow secondary members to edit the membership.
fi: Salli toissijaisten käyttäjien muuttaa jäsentietoja.

en: If not checked, only the primary member will be able to edit membership fields.
fi: Jos ei valittuna, vain ensisijaiset käyttäjät voivat muuttaa jäsentietoja.

en: Unique membership id.
fi: Ainutkertainen jäsentunniste.

en: Full Membership
fi: Täysjäsenyys

en: Memberships the user belongs to.
fi: Jäsenyydet, joihin käyttäjä kuuluu.

en: Select an existing account
fi: Valitse olemassaoleva käyttäjätunnus

en: Create a new account.
fi: Lisää uusi käyttäjätunnus.

en: Add a membership
fi: Lisää jäsenyys

en: Term length
fi: Jäsenkauden pituus

en: Term Status
fi: Jäsenkauden tila

en: Membership Term Lengths
fi: Jäsenkauden pituudet

en: 10 years
fi: 10 vuotta

en: Other term length
fi: Muu jäsenkauden pituus

en: Enter a term length including number and unit (eg. 15 years).
fi: Syötä jäsenkauden pituus numeroina ja yksikkönä (esim. 15 years).

en: Add term length
fi: Lisää jäsenkauden pituus

en: Term start date
fi: Jäsenkauden alkamispäivä

en: Select the new membership term start date. The term end date will be calculated automatically based on the start date, term length, and any modifiers.
fi: Valitse uuden jäsenkauden alkamispäivä. Päättymispäivä lasketaan automaattisesti alkamispäivän, kauden pituuden ja muunninten mukaan.

en: Term Modifiers
fi: Jäsenkauden muuntimet

en: Modifiers are used to extend or reduce the term length by a set amout of time. eg. +1 month.
fi: Muuntimella pidennetään tai lyhennetään jäsenkauden pituutta määrätyllä ajalla, esimerkiksi +1 kuukausi.

en: Select Modifier
fi: Valitse muunnin

en: +1 day
fi: +1 päivä

en: +1 week
fi: +1 viikko

en: +1 month
fi: +1 kuukausi

en: +3 months
fi: +3 kuukautta

en: +6 months
fi: +6 kuukautta

en: Other modifier
fi: Muokattu muunnin

en: Add modifier
fi: Lisää muunnin

en: Renew membership @member_id
fi: Jäsenyyden @member_id uusiminen

en: Renewal term length
fi: Uuden kauden pituus

en: Membership terms
fi: Jäsenkaudet

en: Terms attached to a membership.
fi: Jäsenyyteen liitetyt jäsenkaudet.

en: A list of terms for the membership.
fi: Luettelo jäsenkausista.

en: Term Length
fi: Jäsenkauden pituus

en: Available Term Lengths
fi: Käytettävissä olevat jäsenkaudet

en: Example (relative to now)
fi: Esimerkki (suhteessa tähän hetkeen)

en: The human-readable name of this membership type. This name must be unique.
fi: Ihmisluettava jäsentyypin nimi. Nimen täytyy olla ainutkertainen.

en: A unique machine-readable name for this membership type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fi: Jäsentyypin ainutkertainen konenimi. Saa sisältää ainoastaan pieniä kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: Describe this membership type.
fi: Jäsentyypin kuvaus.

en: When showing membership types, those with lighter (smaller) weights get listed before membership types with heavier (larger) weights.
fi: Jäsentyypit, joilla on pienempi numero, näkyvät ylempänä luettelossa kuin suuremmalla merkityt.

en: Membership type %label has been updated.
fi: Jäsenyystyyppi %label on päivitetty.

en: Types of memberships.
fi: Jäsentyypit.

en: A regular membership.
fi: Tavallinen jäsenyys.

en: Member ID Length
fi: Jäsentunnisteen pituus

en: Member ID, primary and secondary members, status, etc.
fi: Jäsentunniste, ensi– ja toissijaiset käyttäjät, tila jne.

en: Term fields on join and renew forms.
fi: Jäsenkauden kentät liittymis– ja uusimislomakkeille.

en: Membership term list
fi: Jäsenkausiluettelo

en: The term start date.
fi: Jäsenkauden alkamispäivä.

en: The term length options.
fi: Jäsenkauden pituuden vaihtoehdot.

en: The term status.
fi: Jäsenkauden tila.

en: Term modifiers (eg. +1 month)
fi: Jäsenkauden muuntimet (esim. +1 kuukautta)

en: Require a membership when a visitor creates an account.
fi: Vaadi jäsenyys vierailijan rekisteröityessä.

en: New users will be required to create a membership during registration. With this setting enabled, users must complete the join form to create an account.
fi: Uusia jäseniä vaaditaan liittymään jäseneksi rekisteröitymisessä. Käyttäjän täytyy tällöin suorittaa liittyminen, jotta käyttäjätilin lisääminen onnistuu.

en: Grace period
fi: Vapaajakso

en: Other grace period
fi: Muu vapaajakso

en: Enter a grace period including a number and unit (eg. 15 days).
fi: Syötä vapaajakson pituus numeroina ja englanninkielisenä yksikkönä (esim. 15 days).

en: Select the membership term length.
fi: Valitse jäsenkauden pituus.

en: Enter a term modifer as a sign (+-), number, and unit (eg. +1 month).
fi: Syötä jäsenkauden muunnos etumerkkinä (+-), numerona ja englanninkielisenä yksikkönä (esim. +1 month).

en: Renewal start date
fi: Uusinnan alkamispäivä

en: You must log in before you can renew your membership.
fi: Sinun täytyy kirjautua sivustoon, jotta voit uusia jäsenyytesi.

en: There are no memberships associated with your account.
fi: Käyttäjätiliisi ei ole yhdistetty jäsenyyksiä.

en: There are no memberships to display.
fi: Ei näytettäviä jäsenyyksiä.

en: A list of all memberships
fi: Luettelo kaikista jäsenyyksistä
