Membership Entity (7.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (51 entries)

en: user
th: ผู้ใช้

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Export
th: ส่งออก

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: E-mail address
th: อีเมล

en: N/A
th: ไม่มี

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Current
th: ปัจจุบัน

en: Now
th: เดี๋ยวนี้

en: Start date
th: วันที่เริ่มต้น

en: End date
th: วันที่สิ้นสุด

en: Other
th: อื่นๆ

en: Log in
th: เข้าสู่ระบบ

en: Clone
th: โคลน

en: Order
th: เรียงตาม

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
th: อีเมลที่ใช้งานจริง ระบบจะส่งข้อมูลที่จำเป็นไปยังอีเมลนี้ เช่น ส่งรหัสผ่าน โดยระบบจะไม่เปิดเผยที่อยู่อีเมลต่อบุคคลภายนอก

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
th: มีคนใช้อีเมล %email ไปแล้ว <a href="@password">คุณลืมรหัสผ่านหรือไม่?</a>

en: Expired
th: หมดอายุ

en: Create new account
th: สร้างบัญชีผู้ใช้ใหม่

en: Date created
th: วันที่สร้าง

en: Select
th: เลือก

en: The name %name is already taken.
th: มีคนใช้ชื่อ %name ไปแล้ว

en: Error saving user account.
th: เกิดข้อผิดพลาดในการบันทึกข้อมูลบัญชีผู้ใช้งาน

en: Display format
th: รูปแบบการแสดง

en: New user: %name (%email).
th: ผู้ใช้ใหม่: %name (%email)

en: Provide a password for the new account in both fields.
th: กรุณากรอกรหัสผ่านของบัญชีใหม่ทั้งสองช่อง

en: The human-readable name %name is already taken.
th: มีคนใช้ชื่อ %name ไปแล้ว

en: Date changed
th: วันที่เปลี่ยนแปลง

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
th: เครื่องหมายที่ได้รับอนุญาต; เครื่องหมายวรรคตอนที่ไม่ได้รับอนุญาต ยกเว้น  periods, hyphens, apostrophes, และ underscores.

en: Weight for row @number
th: น้ำหนักของแถวที่ @number

en: Link to user
th: ลิงก์ไปยังผู้ใช้
