Membership Entity (7.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (74 entries)

en: user
he: משתמש

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Status
he: מצב

en: Register
he: הרשמה

en: Delete
he: מחיקה

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Edit
he: עריכה

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Export
he: יצוא

en: Save
he: שמירה

en: View
he: צפיה

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: User
he: משתמש

en: Configure
he: הגדרות

en: Options
he: אפשרויות

en: Separator
he: מפריד

en: Active
he: פעיל

en: E-mail address
he: כתובת דואר אלקטרוני

en: N/A
he: -ללא-

en: 1 day
he: יום אחד

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Current
he: נוכחי

en: Now
he: עכשיו

en: Start date
he: תאריך התחלה

en: End date
he: תאריך סיום

en: Other
he: אחר

en: List type
he: סוג רשימה

en: Log in
he: כניסה

en: Clone
he: שכפול

en: Order
he: סידור

en: Membership status
he: סטטוס חברות

en: Pending
he: ממתינות

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
he: כתובת דואר אלקטרוני תקפה. כל הדואר האלקטרוני מהמערכת יישלח לכתובת זו. כתובת זו לא תהיה פומבית ותשמש רק לצורך חידוש סיסמה או קבלת הודעות מהאתר.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
he: כתובת הדוא"ל %email כבר רשומה. <a href="@password">האם שכחת את הסיסמא?</a>

en: ago
he: לפני

en: Expired
he: פג תוקפם

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Create new account
he: הצטרפות

en: Edit membership
he: עריכת חברות

en: Membership
he: חברות

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Join
he: הצטרף

en: 1 month
he: 1 חודש

en: Select
he: בחר

en: 1 week
he: שבוע אחד

en: The name %name is already taken.
he: הכינוי %name כבר תפוס.

en: Error saving user account.
he: שגיאה בשמירת חשבון המשתמש.

en: Ordered list
he: רשימה מסודרת

en: Unordered list
he: רשימה לא מסודרת

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Display format
he: סגנון תצוגה

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
he: תודה על בקשתך לפתיחת חשבון. החשבון שלך כרגע ממתין לאישור אצל מנהל האתר.<br />בינתיים, הודעה ראשונית וכן הוראות נוספות נשלחו לכתובת הדוא"ל שציינת.

en: 2 weeks
he: שבועיים

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
he: חשבון משתמש חדש נוצר עבור <a href="@url">%name</a>. לא נשלחה כל הודעה.

en: Registration successful. You are now logged in.
he: ההרשמה הסתיימה בהצלחה ונכנסת לאתר.

en: New user: %name (%email).
he: משתמש חדש: %name (%email).

en: Provide a password for the new account in both fields.
he: הזינו סיסמה עבור החשבון החדש בשני השדות

en: Simple separator
he: מפריד פשוט

en: The human-readable name %name is already taken.
he: שם ממשק המשתמש %name כבר תפוס.

en: Modifiers
he: משנים

en: Date changed
he: התאריך השתנה

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
he: אפשר להשתמש ברווחים; אסור להשתמש בסימני פיסוק, מלבד נקודה, מקף, גרשיים, וקו תחתי.

en: Weight for row @number
he: משקל עבור שורה @number
