Membersify Paid Memberships (7.x-1.0) - en to es translation catalogue (95 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Submit
es: Enviar

en: Transaction ID
es: ID de la transacción

en: Item
es: Elemento

en: Type
es: Tipo

en: Actions
es: Acciones

en: Disabled
es: Desactivado

en: Date
es: Fecha

en: None
es: Ninguno

en: Default
es: Por defecto

en: History
es: Historial

en: 1 hour
es: 1 hora

en: Active
es: Activo

en: Not found
es: No encontrado

en: 1 day
es: Un día

en: 1 year
es: 1 año

en: Details
es: Detalles

en: Amount
es: Cantidad

en: Unlimited
es: Ilimitado

en: Payment
es: Pago

en: Anonymous
es: Anónimo

en: Expiration
es: Fecha de vencimiento

en: Secret key
es: Llave secreta

en: Expired
es: Caducado

en: Membership
es: Membresía

en: Refund
es: Reembolso

en: Complete
es: Completo

en: Apply
es: Aplicar

en: Canceled
es: Cancelado

en: @count hours
es: @count horas

en: @count days
es: @count días

en: 1 week
es: Una semana

en: @count weeks
es: @count semanas

en: @count months
es: @count meses

en: Keys
es: Claves

en: Canadian Dollar
es: Dólar canadiense

en: Modify
es: Modificar

en: Australian Dollar
es: Dolar australiano

en: Japanese Yen
es: Yen japonés

en: Swiss Franc
es: Franco suizo

en: Danish Krone
es: Corona danesa

en: Hong Kong Dollar
es: Dólar de Hong Kong

en: Hungarian Forint
es: Florín  húngaro

en: Norwegian Krone
es: Corona noruega

en: New Zealand Dollar
es: Dólar neozelandés

en: Swedish Krona
es: Corona sueca

en: Singapore Dollar
es: Dólar de Singapur

en: Public key
es: Clave pública

en: Signup
es: Registro

en: Mexican Peso
es: Peso mexicano

en: View details
es: Detalles de vista

en: This coupon has reached the maximum redemption limit.
es: Este cupón ha llegado a su límite de canjeos.

en: You have not reached the minimum order total for this coupon.
es: El importe del pedido es insuficiente para aplicar este cupón.

en: You do not have the correct permission to use this coupon.
es: No tiene los permisos correctos para utilizar este cupón.

en: Upgrade
es: Actualización

en: Allowed roles
es: Roles permitidos

en: Afghan Afghani
es: Afgani afgano

en: Argentine Peso
es: Peso argentino

en: Aruban Florin
es: Florín de Aruba

en: Barbadian Dollar
es: Dólar Barbadense

en: Bangladeshi Taka
es: Taka de Bangladesh

en: Burundian Franc
es: Franco burundés

en: Brunei Dollar
es: Dólar de Brunei

en: Brazilian Real
es: Real brasileño

en: Bahamian Dollar
es: Dólar de las Bahamas

en: Belize Dollar
es: Dólar de Belice

en: Congolese Franc
es: Franco congoleño

en: Chilean Peso
es: Peso chileno

en: Colombian Peso
es: Peso colombiano

en: Costa Rican Colón
es: Colón costarricense

en: Cape Verdean Escudo
es: Escudo de Cabo Verde

en: Djiboutian Franc
es: Franco de Yibuti

en: Dominican Peso
es: Peso dominicano

en: Algerian Dinar
es: Dinar argelino

en: Estonian Kroon
es: Corona de Estonia

en: Egyptian Pound
es: Libra egipcia

en: Fijian Dollar
es: Dolar de Fiji

en: Falkland Islands Pound
es: Libra Malvinense

en: Gibraltar Pound
es: Libra de Gibraltar

en: Guinean Franc
es: Franco de Guinea

en: Guatemalan Quetzal
es: Quetzal guatemalteco

en: Honduran Lempira
es: Lémpira hondureño

en: Indonesian Rupiah
es: Rupia indonesia

en: Israeli New Sheqel
es: Nuevo shekel israelí

en: Indian Rupee
es: Rupia india

en: Icelandic Króna
es: Corona islandesa

en: Jamaican Dollar
es: Dólar Jamaicano

en: Nigerian Naira
es: Naira nigeriana

en: Panamanian Balboa
es: Balboa panameño

en: Turkish Lira
es: Lira turca

en: United States Dollar
es: Dólar Estadounidense

en: Uruguayan Peso
es: Peso Uruguayo

en: Russian Ruble
es: Rublo ruso

en: Reactivate
es: Reactivar

en: Failed payment
es: Falló el pago
