Membersify Paid Memberships (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Transaction ID
hi: लेनदेन आईडी

en: Item
hi: वस्तु

en: Type
hi: प्रकार

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Date
hi: तारीख

en: None
hi: कोई नहीं

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: History
hi: इतिहास

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: Error
hi: त्रुटि

en: Active
hi: सक्रिय

en: Not found
hi: नहीं मिला

en: 1 day
hi: १ दिन

en: 1 year
hi: १ वर्ष

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Apply
hi: लागू करें

en: @count hours
hi: @count घंटे

en: @count days
hi: १ दिन

en: 1 week
hi: १ सप्ताह

en: @count weeks
hi: @count सप्ताह

en: @count months
hi: @count महीने

en: @count years
hi: @count वर्ष

en: Euro
hi: यूरो

en: cURL
hi: कर्ल
