Membersify Paid Memberships (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Transaction ID
id: ID Transaksi

en: Item
id: Barang

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Date
id: Tanggal

en: None
id: Tiada

en: Default
id: Bawaan

en: History
id: Riwayat

en: 1 hour
id: 1 jam

en: Error
id: Kesalahan

en: Active
id: Aktif

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: 1 day
id: 1 hari

en: Details
id: Rincian

en: Amount
id: Jumlah

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Payment
id: Pembayaran

en: Anonymous
id: Anonim

en: Complete
id: Selesai

en: Apply
id: Terapkan

en: Canceled
id: Dibatalkan

en: @count hours
id: @count jam

en: 1 week
id: 1 minggu

en: Keys
id: Kunci

en: Australian Dollar
id: Dollar Australia

en: Upgrade
id: Peningkatan

en: Indonesian Rupiah
id: Rupiah Indonesia
