Membersify Paid Memberships (7.x-2.0) - en to fr translation catalogue (158 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Transaction ID
fr: Identifiant (ID) de transaction

en: Item
fr: Élément

en: Disabled
fr: Désactivé

en: None
fr: Aucun(e)

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: History
fr: Historique

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: Subscriptions
fr: Abonnements

en: Error
fr: Erreur

en: Active
fr: Actif

en: Not found
fr: Non trouvé

en: 1 day
fr: 1 jour

en: 1 year
fr: 1 an

en: Details
fr: Détails

en: Amount
fr: Montant

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Payment
fr: Paiement

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Secret key
fr: Clé secrète

en: Make default
fr: Définir par défaut

en: Expired
fr: Expiré

en: Payment method
fr: Mode de paiement

en: Refund
fr: Remboursement

en: 1 month
fr: 1 mois

en: Complete
fr: Terminé

en: Apply
fr: Appliquer

en: Canceled
fr: Annulé

en: @count hours
fr: @count heures

en: @count days
fr: @count jours

en: 1 week
fr: 1 semaine

en: @count weeks
fr: @count semaines

en: @count months
fr: @count mois

en: @count years
fr: @count années

en: Keys
fr: Clés

en: Free
fr: Gratuit

en: Canadian Dollar
fr: Dollar canadien

en: Australian Dollar
fr: Dollar australien

en: Japanese Yen
fr: Yen japonais

en: Swiss Franc
fr: Franc suisse

en: Czech Koruna
fr: Couronne Tchèque

en: Danish Krone
fr: Couronne danoise

en: Hong Kong Dollar
fr: Dollar de Hong Kong

en: Hungarian Forint
fr: Forint hongrois

en: Norwegian Krone
fr: Couronne norvégienne

en: New Zealand Dollar
fr: Dollar néo-zélandais

en: Swedish Krona
fr: Couronne suédoise

en: Singapore Dollar
fr: Dollar de Singapour

en: Public key
fr: Clé publique

en: Signup
fr: Inscription

en: Payment methods
fr: Modes de paiement

en: Thank you
fr: Merci

en: Mexican Peso
fr: Peso mexicain

en: View details
fr: Détails de la vue

en: You do not have the correct permission to use this coupon.
fr: Vous n'avez pas la permission d'utiliser ce coupon.

en: Upgrade
fr: Mettre à jour

en: Allowed roles
fr: Rôles autorisés

en: Cancel subscription
fr: Annuler l'abonnement

en: per hour
fr: par heure

en: per day
fr: par jour

en: per week
fr: par semaine

en: per month
fr: par mois

en: Afghan Afghani
fr: Afghani

en: Angolan Kwanza
fr: Kwanza angolais

en: Argentine Peso
fr: Peso argentin

en: Aruban Florin
fr: Florin d'Aruba

en: Barbadian Dollar
fr: Dollar barbadien

en: Bangladeshi Taka
fr: Taka bangladais

en: Burundian Franc
fr: Franc burundais

en: Brunei Dollar
fr: Dollar de Brunei

en: Bolivian Boliviano
fr: Boliviano

en: Brazilian Real
fr: Réal brésilien

en: Bahamian Dollar
fr: Dollar bahaméen

en: Belize Dollar
fr: Dollar du Belize

en: Congolese Franc
fr: Franc congolais

en: Chilean Peso
fr: Peso chilien

en: Colombian Peso
fr: Peso colombien

en: Costa Rican Colón
fr: Colón costaricain

en: Cape Verdean Escudo
fr: Escudo cap-verdien

en: Djiboutian Franc
fr: Franc Djibouti

en: Dominican Peso
fr: Peso dominicain

en: Algerian Dinar
fr: Dinar algérien

en: Estonian Kroon
fr: Couronne estonienne

en: Egyptian Pound
fr: Livre égyptienne

en: Ethiopian Birr
fr: Birr éthiopien

en: Fijian Dollar
fr: Dollar fidjien

en: Falkland Islands Pound
fr: Livre des Îles Malouines

en: Gibraltar Pound
fr: Livre de Gibraltar

en: Gambian Dalasi
fr: Dalasi gambien

en: Guinean Franc
fr: Franc guinéen

en: Guatemalan Quetzal
fr: Quetzal guatémaltèque

en: Honduran Lempira
fr: Lempira hondurien

en: Croatian Kuna
fr: Kuna croate

en: Haitian Gourde
fr: Gourde haïtienne

en: Indonesian Rupiah
fr: Roupie indonésienne

en: Israeli New Sheqel
fr: Nouveau shekel israélien

en: Indian Rupee
fr: Roupie indienne

en: Icelandic Króna
fr: Couronne islandaise

en: Jamaican Dollar
fr: Dollar jamaïcain

en: Kenyan Shilling
fr: Shilling kényan

en: Comorian Franc
fr: Franc comorien

en: South Korean Won
fr: Won sud-coréen

en: Cayman Islands Dollar
fr: Dollar des Îles Caïmans

en: Lebanese Pound
fr: Livre libanaise

en: Liberian Dollar
fr: Dollar libérien

en: Lesotho Loti
fr: Loti lesothan

en: Lithuanian Litas
fr: Litas lituanien

en: Latvian Lats
fr: Lats letton

en: Macanese Pataca
fr: Pataca de Macao

en: Mauritanian Ouguiya
fr: Ouguiya mauritanien

en: Mauritian Rupee
fr: Roupie mauricienne

en: Malaysian Ringgit
fr: Ringgit malaisien

en: Mozambican Metical
fr: Metical mozambicain

en: Namibian Dollar
fr: Dollar namibien

en: Nigerian Naira
fr: Naira nigérian

en: Nepalese Rupee
fr: Roupie népalaise

en: Panamanian Balboa
fr: Balboa panaméen

en: Peruvian Nuevo Sol
fr: Nuevo sol péruvien

en: Papua New Guinean Kina
fr: Kina de Papouasie-Nouvelle-Guinée

en: Philippine Peso
fr: Peso philippin

en: Pakistani Rupee
fr: Roupie pakistanaise

en: Romanian Leu
fr: Leu roumain

en: Serbian Dinar
fr: Dinar serbe

en: Saudi Riyal
fr: Riyal saoudien

en: Solomon Islands Dollar
fr: Dollar des îles Salomon

en: Seychellois Rupee
fr: Roupie seychelloise

en: Sierra Leonean Leone
fr: Leone sierra-léonais

en: Somali Shilling
fr: Shilling somali

en: Surinamese Dollar
fr: Dollar surinamien

en: São Tomé and Príncipe Dobra
fr: Dobra santoméen

en: Swazi Lilangeni
fr: Lilangeni du Swaziland

en: Thai Baht
fr: Baht thaïlandais

en: Tongan Paʻanga
fr: Paʻanga tongan

en: Turkish Lira
fr: Livre turque

en: Trinidad and Tobago Dollar
fr: Dollar de Trinidad-et-Tobago

en: New Taiwan Dollar
fr: Nouveau dollar taïwanais

en: Tanzanian Shilling
fr: Shilling tanzanien

en: Ukrainian Hryvnia
fr: Hryvnia ukrainienne

en: Ugandan Shilling
fr: Shilling ougandais

en: United States Dollar
fr: Dollar américain

en: Uruguayan Peso
fr: Peso uruguayen

en: Vanuatu Vatu
fr: Vatu du Vanuatu

en: Samoan Tala
fr: Tala samoan

en: East Caribbean Dollar
fr: Dollar des Caraïbes orientales

en: Yemeni Rial
fr: Rial yéménite

en: South African Rand
fr: Rand sud-africain

en: Zambian Kwacha
fr: Kwacha zambien

en: Russian Ruble
fr: Rouble russe

en: Reactivate
fr: Réactiver

en: United Arab Emirates Dirham
fr: Dirham des Émirats Arabes Unis

en: Moroccan Dirham
fr: Dirham marocain

en: Polish Złoty
fr: Zloty polonais

en: Kyrgyzstani Som
fr: Som du Kirghizistan

en: Add card
fr: Ajouter la carte

en: Cards
fr: Cartes
