Membersify Paid Memberships (7.x-2.0) - en to de translation catalogue (168 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Transaction ID
de: Transaktions-ID

en: Item
de: Element

en: Type
de: Typ

en: Actions
de: Aktionen

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Date
de: Datum

en: None
de: Keine

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: History
de: Verlauf

en: 1 hour
de: 1 Stunde

en: Subscriptions
de: Abonnements

en: Error
de: Fehler

en: Active
de: Aktiv

en: Not found
de: Nicht gefunden

en: 1 day
de: 1 Tag

en: 1 year
de: 1 Jahr

en: Amount
de: Betrag

en: Unlimited
de: Unbegrenzt

en: Payment
de: Zahlung

en: Anonymous
de: Gast

en: Expiration
de: Läuft ab nach

en: Secret key
de: Geheimer Schlüssel

en: Make default
de: Als Standard festlegen

en: Expired
de: Abgelaufen

en: Payment method
de: Zahlungsmethode

en: Refund
de: Rückerstattung

en: 1 month
de: 1 Monat

en: Complete
de: Vollständig

en: Apply
de: Anwenden

en: Canceled
de: Abgebrochen

en: @count hours
de: @count Stunden

en: @count days
de: @count Tage

en: 1 week
de: 1 Woche

en: @count weeks
de: @count Wochen

en: @count months
de: @count Monate

en: @count years
de: @count Jahre

en: Keys
de: Schlüssel

en: Free
de: Frei

en: Canadian Dollar
de: Kanadischer Dollar

en: Australian Dollar
de: Australischer Dollar

en: Japanese Yen
de: Japanischer Yen

en: Swiss Franc
de: Schweizer Franken

en: Czech Koruna
de: Tschechische Krone

en: Danish Krone
de: Dänische Krone

en: Hong Kong Dollar
de: Hongkong-Dollar

en: Hungarian Forint
de: Ungarische Forint

en: Norwegian Krone
de: Norwegische Krone

en: New Zealand Dollar
de: Neuseeländischer Dollar

en: Swedish Krona
de: Schwedische Krone

en: Singapore Dollar
de: Singapur-Dollar

en: Public key
de: Öffentlicher Schlüssel

en: Signup
de: Registrieren

en: Payment methods
de: Zahlungsmethoden

en: Thank you
de: Dankeschön

en: Mexican Peso
de: Mexikanischer Peso

en: View details
de: Details anzeigen

en: Allowed roles
de: Zugelassene Rollen

en: Cancel subscription
de: Abonnement beenden

en: Afghan Afghani
de: Afghanischer Afghani

en: Angolan Kwanza
de: Angolischer Kwanza

en: Argentine Peso
de: Argentinischer Peso

en: Aruban Florin
de: Aruba-Florin

en: Barbadian Dollar
de: Barbados-Dollar

en: Burundian Franc
de: Burundi-Franc

en: Brunei Dollar
de: Brunei-Dollar

en: Bolivian Boliviano
de: Bolivianischer Boliviano

en: Brazilian Real
de: Brasilianischer Real

en: Bahamian Dollar
de: Bahama-Dollar

en: Belize Dollar
de: Belize-Dollar

en: Congolese Franc
de: Kongo-Franc

en: Chilean Peso
de: Chilenischer Peso

en: Colombian Peso
de: Kolumbianischer Peso

en: Costa Rican Colón
de: Costa Rica Colón

en: Cape Verdean Escudo
de: Kapverdische Escudo

en: Djiboutian Franc
de: Dschibuti-Franc

en: Dominican Peso
de: Dominikanischer Peso

en: Algerian Dinar
de: Algerischer Dinar

en: Estonian Kroon
de: Estnische Krone

en: Egyptian Pound
de: Ägyptisches Pfund

en: Ethiopian Birr
de: Äthiopischer Birr

en: Fijian Dollar
de: Fidschi-Dollar

en: Falkland Islands Pound
de: Falkland-Pfund

en: Gibraltar Pound
de: Gibraltisches Pfund

en: Gambian Dalasi
de: Gambianischer Dalasi

en: Guinean Franc
de: Guinea-Franc

en: Guatemalan Quetzal
de: Guatemaltekischer Quetzal

en: Honduran Lempira
de: Honduranische Lempira

en: Croatian Kuna
de: Kroatische Kuna

en: Haitian Gourde
de: Haitianische Gourde

en: Indonesian Rupiah
de: Indonesische Rupiah

en: Israeli New Sheqel
de: Israelischer Schekel

en: Indian Rupee
de: Indische Rupie

en: Icelandic Króna
de: Isländische Kronen

en: Jamaican Dollar
de: Jamaikanischer Dollar

en: Kenyan Shilling
de: Kenianischer Schilling

en: Comorian Franc
de: Komoreanischer Franc

en: South Korean Won
de: Südkoreanischer Won

en: Cayman Islands Dollar
de: Kaiman-Dollar

en: Lebanese Pound
de: Libanesisches Pfund

en: Liberian Dollar
de: Liberianischer Dollar

en: Lesotho Loti
de: Lesothischer Loti

en: Lithuanian Litas
de: Litauischer Litas

en: Latvian Lats
de: Lettischer Lats

en: Macanese Pataca
de: Macau-Pataca

en: Mauritanian Ouguiya
de: Mauretanischen Ouguiya

en: Mauritian Rupee
de: Mauritius-Rupie

en: Malaysian Ringgit
de: Malaysischer Ringgit

en: Mozambican Metical
de: Mosambikanischen Metical

en: Namibian Dollar
de: Namibia-Dollar

en: Nigerian Naira
de: Nigerianische Naira

en: Nepalese Rupee
de: Nepalesische Rupie

en: Panamanian Balboa
de: Panamaischer Balboa

en: Peruvian Nuevo Sol
de: Peruanischer Nuevo Sol

en: Papua New Guinean Kina
de: Papua-Neuguinea Kina

en: Philippine Peso
de: Philippinischer Peso

en: Pakistani Rupee
de: Pakistanische Rupie

en: Romanian Leu
de: Rumänischer Leu

en: Serbian Dinar
de: Serbischer Dinar

en: Saudi Riyal
de: Saudischer Rial

en: Solomon Islands Dollar
de: Salomonen-Dollar

en: Seychellois Rupee
de: Seychellen-Rupie

en: Sierra Leonean Leone
de: Sierra-leonischer Leone

en: Somali Shilling
de: Somalischer Schilling

en: Surinamese Dollar
de: Suriname-Dollar

en: São Tomé and Príncipe Dobra
de: São Tomé und Príncipe Dobra

en: Tongan Paʻanga
de: Tonganesische Paʻanga

en: Turkish Lira
de: Türkische Lira

en: Trinidad and Tobago Dollar
de: Trinidad- und Tobago-Dollar

en: New Taiwan Dollar
de: Neuer Taiwan-Dollar

en: Tanzanian Shilling
de: Tansania-Schilling

en: Ukrainian Hryvnia
de: Ukrainisches Hryvnia

en: Ugandan Shilling
de: Uganda-Schilling

en: United States Dollar
de: US-Dollar

en: Uruguayan Peso
de: Uruguayanischer Peso

en: Samoan Tala
de: Samoanischer Tala

en: East Caribbean Dollar
de: Ostkaribischer Dollar

en: Yemeni Rial
de: Jemenitischer Rial

en: South African Rand
de: Südafrikanischer Rand

en: Zambian Kwacha
de: Sambischer Kwacha

en: Russian Ruble
de: Russischer Rubel

en: Reactivate
de: Reaktivieren

en: Bulgarian Lev
de: Bulgarisch Lev

en: United Arab Emirates Dirham
de: Vereinigte Arabische Emirate Dirham

en: Moroccan Dirham
de: Marokkanische Dirham

en: Polish Złoty
de: Polnische Złoty

en: British Pound
de: Britisches Pfund

en: Kyrgyzstani Som
de: Kirgistanische Som

en: Change plan
de: Paket ändern

en: Add card
de: Karte hinzufügen

en: Albanian Lek
de: Albanischer Lek

en: Macedonian Denar
de: Mazedonischer Denar

en: Malawian Kwacha
de: Malawischer Kwacha

en: Moldovan Leu
de: Moldawischer Leu

en: Armenian Dram
de: Armenisches Drama

en: Azerbaijani Manat
de: Aserbaidschanischer Manat

en: Georgian Lari
de: Georgischer Lari

en: Cambodian Riel
de: Kambodschanischer Riel

en: Kazakhstani Tenge
de: Kasachischer Tenge

en: Sri Lankan Rupee
de: Sri Lankische Rupie

en: Malagasy Ariary
de: Madagaskarariary

en: Maldivian Rufiyaa
de: Maledivischer Rufiyaa

en: every @count weeks
de: alle @count Wochen

en: Cards
de: Karten

en: Cancellation
de: Annullierung

en: Cancel own subscription
de: Eigenes Abonnement kündigen
