Membersify Paid Memberships (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (131 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Transaction ID
pt: ID da transação

en: Type
pt: Tipo

en: Actions
pt: Ações

en: Disabled
pt: Desativado

en: Date
pt: Data

en: None
pt: Nenhum

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: History
pt: Histórico

en: 1 hour
pt: 1 hora

en: Subscriptions
pt: Inscrições

en: Error
pt: Erro

en: Active
pt: Ativo

en: Not found
pt: Não encontrado

en: 1 day
pt: 1 dia

en: 1 year
pt: 1 ano

en: Details
pt: Detalhes

en: Amount
pt: Valor

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Payment
pt: Pagamento

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Expiration
pt: Expiração

en: Secret key
pt: Chave secreta

en: Expired
pt: Expirado

en: Payment method
pt: Método de pagamento

en: Refund
pt: Estorno

en: Complete
pt: Concluído

en: Apply
pt: Aplicar

en: Canceled
pt: Cancelado

en: @count hours
pt: @count horas

en: @count days
pt: @count dias

en: 1 week
pt: 1 semana

en: @count weeks
pt: @count semanas

en: @count months
pt: @count meses

en: @count years
pt: @count anos

en: Keys
pt: Chaves

en: Canadian Dollar
pt: Dólar Canadense

en: Australian Dollar
pt: Dólar Australiano

en: Japanese Yen
pt: Iene Japonês

en: Swiss Franc
pt: Franco Suíço

en: Danish Krone
pt: Coroa Dinamarquesa

en: Hong Kong Dollar
pt: Dólar de Hong Kong

en: Hungarian Forint
pt: Forinte Húngaro

en: Norwegian Krone
pt: Coroa Norueguesa

en: New Zealand Dollar
pt: Dólar Neo Zelandês

en: Swedish Krona
pt: Coroa Sueca

en: Singapore Dollar
pt: Dólar Singaporense

en: Public key
pt: Chave pública

en: Signup
pt: Inscreva-se

en: Payment methods
pt: Métodos de Pagamento

en: Mexican Peso
pt: Peso Mexicano

en: View details
pt: Detalhes da view

en: This coupon has reached the maximum redemption limit.
pt: Este cupom atingiu o limite máximo de resgate.

en: You have not reached the minimum order total for this coupon.
pt: Você não atingiu o pedido total mínino para este cupom.

en: You do not have the correct permission to use this coupon.
pt: Você não tem a permissão correta para usar este cupom.

en: Upgrade
pt: Atualizar

en: Allowed roles
pt: Papéis permitidos

en: Afghan Afghani
pt: Afghani Afegão

en: Angolan Kwanza
pt: Kwanza Angolano

en: Argentine Peso
pt: Peso Argentino

en: Barbadian Dollar
pt: Dólar de Barbados

en: Burundian Franc
pt: Franco do Burundi

en: Brunei Dollar
pt: Dólar de Brunei

en: Bolivian Boliviano
pt: Boliviano da Bolívia

en: Brazilian Real
pt: Real Brasileiro

en: Bahamian Dollar
pt: Dólar das Bahamas

en: Belize Dollar
pt: Dólar de Belize

en: Congolese Franc
pt: Franco Congolês

en: Chilean Peso
pt: Peso Chileno

en: Colombian Peso
pt: Peso Colombiano

en: Cape Verdean Escudo
pt: Escudo Cabo-verdiano

en: Djiboutian Franc
pt: Franco do Djibuti

en: Dominican Peso
pt: Peso Dominicano

en: Algerian Dinar
pt: Dinar Argelino

en: Egyptian Pound
pt: Libra Egípcia

en: Ethiopian Birr
pt: Birr da Etiópia

en: Fijian Dollar
pt: Dólar das Ilhas Fiji

en: Falkland Islands Pound
pt: Libra das Malvinas

en: Guinean Franc
pt: Franco Guineense

en: Guatemalan Quetzal
pt: Quetzal da Guatemala

en: Honduran Lempira
pt: Lempira Hondurenha

en: Croatian Kuna
pt: Kuna Croata

en: Haitian Gourde
pt: Gourde do Haiti

en: Indonesian Rupiah
pt: Rupiah da Indonésia

en: Israeli New Sheqel
pt: Novo Shekel de Israel

en: Indian Rupee
pt: Rúpia Indiana

en: Icelandic Króna
pt: Coroa Islandesa

en: Jamaican Dollar
pt: Dólar Jamaicano

en: Kenyan Shilling
pt: Xelim Queniano

en: Comorian Franc
pt: Franco das Comores

en: Cayman Islands Dollar
pt: Dólar das Ilhas Cayman

en: Lebanese Pound
pt: Libra Libanesa

en: Liberian Dollar
pt: Dólar Liberiano

en: Lithuanian Litas
pt: Litas da Lituânia

en: Macanese Pataca
pt: Pataca Macaense

en: Mauritanian Ouguiya
pt: Ouguiya da Mauritânia

en: Mauritian Rupee
pt: Rúpia de Maurícios

en: Malaysian Ringgit
pt: Ringgit da Malásia

en: Mozambican Metical
pt: Metical de Moçambique

en: Namibian Dollar
pt: Dólar da Namíbia

en: Nigerian Naira
pt: Naira da Nigéria

en: Nepalese Rupee
pt: Rúpia do Nepal

en: Panamanian Balboa
pt: Balboa Panamenho

en: Peruvian Nuevo Sol
pt: Nuevo Sol Peruano

en: Papua New Guinean Kina
pt: Papua Nova Guiné Kina

en: Philippine Peso
pt: Peso das Filipinas

en: Pakistani Rupee
pt: Rúpia Paquistanesa

en: Romanian Leu
pt: Leu Romeno

en: Serbian Dinar
pt: Dinar Sérvio

en: Saudi Riyal
pt: Riyal da Arábia Saudita

en: Solomon Islands Dollar
pt: Dólar das Ilhas Salomão

en: Seychellois Rupee
pt: Rupia de Seychelles

en: Sierra Leonean Leone
pt: Leone de Serra Leoa

en: Somali Shilling
pt: Xelim da Somália

en: Surinamese Dollar
pt: Dólar do Suriname

en: Thai Baht
pt: Baht Tailandês

en: Turkish Lira
pt: Lira Turca

en: Trinidad and Tobago Dollar
pt: Dólar de Trinidade e Tobago

en: New Taiwan Dollar
pt: Novo Dólar Taiwanês

en: Tanzanian Shilling
pt: Xelim da Tanzânia

en: Ugandan Shilling
pt: Xelim de Uganda

en: United States Dollar
pt: Dólar Americano

en: Uruguayan Peso
pt: Peso Uruguaio

en: Samoan Tala
pt: Tala Samoano

en: East Caribbean Dollar
pt: Dólar do Leste do Caribe

en: Yemeni Rial
pt: Rial Iemenita

en: South African Rand
pt: Rand Sul Africano

en: Russian Ruble
pt: Rublo Russo

en: Reactivate
pt: Reativar
