Memcache API and Integration (7.x-0.0) - en to ca translation catalogue (5 entries)

en: Value
ca: Valor

en: Operation
ca: Operació

en: Property
ca: Propietat

en: Key
ca: Clau

en: Performance and scalability
ca: Rendiment i escalabilitat
