Memcache API and Integration (7.x-0.0) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Operation
fr: Opération

en: Property
fr: Propriété

en: Key
fr: Clef

en: Performance and scalability
fr: Performances et extensibilité
