Memcache API and Integration (7.x-0.1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Administer
id: Kelola

en: Value
id: Nilai

en: Totals
id: Jumlah

en: Size
id: Ukuran

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: n/a
id: t/t

en: Operation
id: Operasi

en: Property
id: Milik

en: Key
id: Kunci

en: Reports
id: Laporan

en: High performance integration with memcache.
id: Integrasi kinerja tinggi dengan memcache.

en: Performance and scalability
id: Kinerja dan skalabilitas

en: Extensions not available
id: Ekstensi tidak tersedia

en: Either the <a href="http://php.net/manual/en/book.memcache.php">memcache</a> or <a href="http://php.net/manual/en/book.memcached.php">memcached</a> extensions must be installed in order to use memcache integration.
id: Salah satu ektensi <a href="http://php.net/manual/en/book.memcache.php">memcache</a> atau <a href="http://php.net/manual/en/book .memcached.php">memcached</a> harus dipasang agar bisa menggunakan integrasi memcache.

en: Memcache version
id: Versi Memcache

en: Memcached version
id: Versi Memcached
