Memcache API and Integration (7.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Administer
fa: مدیریت

en: Value
fa: مقدار

en: Totals
fa: مجموع

en: Size
fa: اندازه

en: Unknown
fa: نامشخص

en: n/a
fa: هیچ

en: Operation
fa: عملکرد

en: Property
fa: ویژگی

en: Key
fa: کلید

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Performance and scalability
fa: عملکرد و مقیاس‌پذیری

en: Connections
fa: ارتباطات
