Memcache API and Integration (7.x-1.0-rc3) - en to fi translation catalogue (39 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Administer
fi: Ylläpito

en: Value
fi: Arvo

en: Totals
fi: Yhteensä

en: Size
fi: Koko

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: n/a
fi: ei mitään

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Key
fi: Avain

en: Sets
fi: Asetuskomentoja

en: Reports
fi: Raportit

en: Gets
fi: Hakuja

en: Show memcache statistics at the bottom of each page
fi: Näytä Memcache-tilastot joka sivun alaosassa

en: These statistics will be visible to users with the 'access memcache statistics' permission.
fi: Nämä tilastot näkyvät käyttäjille, joilla on ”Näytä Memcache-tilastot”-käyttöoikeus

en: Memcache statistics
fi: Memcache-tilastot

en: Memcache Admin
fi: Memcachen hallinta

en: Adds a User Interface to monitor the Memcache for this site.
fi: Lisää käyttöliittymän sivuston Memcachen tarkkailuun.

en: Show or hide memcache statistics at the bottom of each page.
fi: Näytä tai piilota Memcache-tilastot joka sivun alaosassa

en: Performance and scalability
fi: Suorituskyky ja skaalautuvuus

en: Access memcache statistics
fi: Näytä Memcache-tilastot

en: Connections
fi: Yhteyksiä

en: Server time
fi: Palvelimen aika

en: Memcache version
fi: Memcachen versio

en: Memcached version
fi: Memcached:n versio

en: Memcache integration
fi: Memcachen integraatio

en: Memcache integration functions are loaded
fi: Memcachen integraatiofunktiot on ladattu

en: Memcache integration is not currently loaded.
fi: Memcachen integraatiofunktioita ei ole ladattu.

en: !current open of !total total
fi: Auki !current yhteensä !total:sta

en: !incr increments, !decr decrements
fi: !incr lisäystä, !decr poistoa

en: !available (!percent%) of !total
fi: !available (!percent %) tilasta !total

en: Failed to detect the memcache PECL extension.
fi: Memcachen PECL-liitännäisen tunnistaminen epäonnistui.

en: Failed to connect to server at %server.
fi: Palvelimeen %server yhdistäminen epäonnistui.

en: Counters
fi: Laskurit

en: Transferred
fi: Siirretty

en: Per-connection average
fi: Keskiarvo yhteyttä kohden

en: Available memory
fi: Muistia käytettävissä

en: Evictions
fi: Häädöt

en: infinite
fi: päättymätön
