Memcache API and Integration (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: enable
it: attiva

en: Administer
it: Amministra

en: Value
it: Valore

en: Totals
it: Totale

en: Size
it: Dimensione

en: Time
it: Data e ora

en: key
it: chiave

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: n/a
it: n/d

en: status
it: stato

en: Property
it: Proprietà

en: Reports
it: Resoconti

en: more information
it: ulteriori informazioni

en: Performance and scalability
it: Performance e scalabilità
