Memcache API and Integration (7.x-1.6-rc3) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: enable
fr: activer

en: Administer
fr: Administrer

en: Value
fr: Valeur

en: Totals
fr: Totaux

en: Size
fr: Taille

en: Time
fr: Heure

en: key
fr: clé

en: Unknown
fr: Inconnu

en: status
fr: statut

en: Property
fr: Propriété

en: Expire
fr: Date d'expiration

en: Reports
fr: Rapports

en: Uptime
fr: Durée de fonctionnement

en: more information
fr: plus d'informations

en: Performance and scalability
fr: Performances et extensibilité

en: Connections
fr: Connexions

en: in @time
fr: dans @time
