Mentions (7.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Author
hu: Szerző

en: view
hu: megtekintés

en: Date
hu: Dátum

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Text
hu: Szöveg

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Filters
hu: Szűrők

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: Source
hu: Forrás

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: Input
hu: Bemenet

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Output
hu: Kimenet

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Mentions filter
hu: Említések szűrő

en: Converts !username and !uid into a link the user's profile page.
hu: A felhasználó profil oldalára mutató hivatkozásba konvertálja az alábbiakat: !username és !uid

en: Mentions
hu: Említések

en: Adds Twitter like @username linking and tracking features.
hu: Twitter-szerű @felhasználónév hivatkozásokat és követéseket ad.

en: References made to @username.
hu: @username referenciái.

en: The link to the mention.
hu: A hivatkozás az említéshez.

en: The date of the mention.
hu: Az említés dátuma.

en: The title of the mention.
hu: Az említés címe.

en: mentions
hu: említések

en: Date changed
hu: Módosítás dátuma

en: Entity id
hu: Entitásazonosító
