Mentions (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Author
it: Autore

en: view
it: mostra

en: Date
it: Data

en: Text
it: Testo

en: User
it: Utente

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Filters
it: Filtri

en: Created date
it: Data creazione

en: Updated date
it: Data modifica

en: Source
it: Sorgente

en: Date created
it: Data di creazione

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Output
it: In uscita

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Date changed
it: Data cambiata
