Mentions (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Title
de: Titel

en: Prefix
de: Präfix

en: Author
de: Autor

en: view
de: Ansicht

en: Date
de: Datum

en: User
de: Benutzer

en: Anonymous
de: Gast

en: Filters
de: Filter

en: Created date
de: Erstellungsdatum

en: Updated date
de: Aktualisierungszeitpunkt

en: Source
de: Quelle

en: Date created
de: Erstellungsdatum

en: Text to display
de: Anzuzeigender Text

en: Output
de: Ausgabe

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Mentions
de: Erwähnungen

en: Date changed
de: Änderungsdatum

en: Entity id
de: Entitäts-ID

en: Mention ID
de: Mention-ID

en: Mention
de: Erwähnung

en: Author user id
de: Autor Benutzer-ID

en: Directory @path was created
de: Das Verzeichnis @path wurde erstellt
