Menu2 (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: yes
da: ja

en: disabled
da: deaktiveret

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Language
da: Sprog

en: Item Description
da: Emne beskrivelse

en: On
da: Tilsluttet

en: default
da: standard

en: Parent
da: Overordnet element

en: Settings
da: Indstillinger

en: edit
da: redigér

en: installed
da: installeret

en: Save
da: Gem

en: remove
da: fjern

en: Manage
da: Administration

en: name
da: navn

en: no
da: nej

en: Off
da: Afbrudt

en: Fields
da: Felter

en: Items
da: Overskrifter

en: Owner
da: Ejer

en: Security
da: Sikkerhed

en: Users
da: Brugere

en: description
da: beskrivelse

en: Menu Title
da: Menutitel

en: fields
da: felter

en: on
da: til

en: Menu settings
da: Menu

en: Indexes
da: Indekser

en: off
da: fra

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: folder
da: mappe

en: CSS Class
da: CSS-klasse

en: restore
da: gendan

en: removed
da: fjernet

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
da: Et unikt, maskinlæsbart navn. Må kun indeholde små bogstaver, tal og understregninger.

en: document
da: dokument
