Menu2 (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: yes
fr: oui

en: disabled
fr: désactivé

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Language
fr: Langue

en: Item Description
fr: Description de l'élément

en: On
fr: Activé

en: default
fr: défaut

en: Settings
fr: Paramètres

en: edit
fr: modifier

en: installed
fr: installé

en: Save
fr: Enregistrer

en: remove
fr: retirer

en: Manage
fr: Gérer

en: name
fr: nom

en: no
fr: non

en: Off
fr: Désactivé

en: Item title
fr: Titre de l'élément

en: Fields
fr: Champs

en: Items
fr: Éléments

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Security
fr: Sécurité

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Menu Title
fr: Titre de menu

en: fields
fr: champs

en: on
fr: activé

en: Menu settings
fr: Paramètres du menu

en: Indexes
fr: Index

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: folder
fr: dossier

en: Neutral
fr: Neutre

en: CSS Class
fr: Classe CSS

en: length
fr: longueur

en: restore
fr: restaurer

en: system
fr: système

en: Menu Depth
fr: Profondeur du menu

en: removed
fr: supprimé

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fr: Un nom système. Ne peut contenir que des lettres minuscules, chiffres, et tirets bas.
