Menu2 (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: yes
tr: evet

en: disabled
tr: etkin değil

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Language
tr: Dil

en: On
tr: Açık

en: default
tr: öntanımlı

en: Parent
tr: Üst öge

en: Settings
tr: Ayarlar

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: remove
tr: sil

en: Manage
tr: Yönetim

en: Menu
tr: Menü

en: type
tr: tür

en: no
tr: hayır

en: Off
tr: Kapalı

en: Fields
tr: Alanlar

en: Items
tr: Öğeler

en: Owner
tr: Sahibi

en: Security
tr: Güvenlik

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Menu Title
tr: Menü Başlığı

en: fields
tr: alanlar

en: Menu settings
tr: Menü ayarları

en: Indexes
tr: Dizinler

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: system
tr: sistem

en: removed
tr: kaldırıldı

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
tr: Benzersiz okunabilir makine adı. Sadece sayılar ve küçük harfler ve altçizgi kullanın.
