Menu2 (7.x-1.0-beta1) - en to vi translation catalogue (33 entries)

en: yes
vi: có

en: disabled
vi: tắt

en: Confirm
vi: Xác nhận

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: On
vi: Bật

en: default
vi: mặc định

en: Parent
vi: Cấp trên

en: Settings
vi: Thiết lập

en: edit
vi: sửa

en: Save
vi: Lưu

en: remove
vi: xóa

en: Manage
vi: Quản lý

en: name
vi: tên

en: type
vi: loại

en: no
vi: không

en: Off
vi: Tắt

en: Fields
vi: Các trường

en: Items
vi: Hàng hóa

en: Owner
vi: Chủ sở hữu

en: Users
vi: Người dùng

en: description
vi: mô tả

en: Menu Title
vi: Tiêu đề Thực đơn

en: fields
vi: các trường

en: on
vi: vào

en: Menu settings
vi: Thiết lập trình đơn

en: off
vi: tắt

en: Machine-readable name
vi: Tên có thể được máy nhận diện

en: restore
vi: phục hồi

en: system
vi: hệ thống

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
vi: Tên máy là một chuỗi duy nhất bao gồm các ký tự thường, số và dấu gạch dưới.

en: document
vi: tài liệu
