Menu2 (7.x-1.0-beta2) - en to de translation catalogue (44 entries)

en: yes
de: Ja

en: disabled
de: deaktiviert

en: Confirm
de: Bestätigen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Language
de: Sprache

en: Item Description
de: Element-Beschreibung

en: On
de: An

en: Parent
de: Übergeordnet

en: Settings
de: Einstellungen

en: edit
de: Bearbeiten

en: installed
de: installiert

en: Save
de: Speichern

en: remove
de: entfernen

en: Manage
de: Verwalten

en: Menu
de: Menü

en: name
de: Name

en: type
de: Typ

en: no
de: Nein

en: Off
de: Aus

en: Item title
de: Element-Titel

en: Fields
de: Felder

en: Items
de: Elemente

en: Owner
de: Eigentümer

en: Security
de: Sicherheit

en: HTML is allowed.
de: HTML ist erlaubt

en: Users
de: Benutzer

en: description
de: Beschreibung

en: Menu Title
de: Menütitel

en: fields
de: Felder

en: on
de: am

en: Menu settings
de: Menüeinstellungen

en: Indexes
de: Indizes

en: off
de: aus

en: Machine-readable name
de: Systemname

en: folder
de: Ordner

en: CSS Class
de: CSS-Klasse

en: length
de: Länge

en: restore
de: Wiederherstellen

en: system
de: System

en: Menu Depth
de: Menütiefe

en: removed
de: entfernt

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
de: Ein eindeutiger Systemname kann nur Kleinbuchstaben, Zahlen und Unterstriche enthalten.

en: document
de: Dokument
