Menu2 (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: yes
hi: हां

en: disabled
hi: अक्षम

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: Item Description
hi: आइटम विवरण

en: On
hi: चालू

en: default
hi: तयशुदा

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Manage
hi: प्रबंधित

en: Menu
hi: सूची

en: type
hi: प्रकार

en: no
hi: नहीं

en: Off
hi: बंद

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Security
hi: सुरक्षा

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Menu settings
hi: मेनू सेटिंग

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hi: एक अनूठा मशीन पठनीय नाम. यह केवल लोअरकेस वर्णों, संख्याओं, और अंडरस्कोर हो सकते हैं.
