Menu2 (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: yes
id: ya

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Language
id: Bahasa

en: Item Description
id: Deskripsi Item

en: On
id: Pada

en: default
id: standar

en: Parent
id: Induk

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: remove
id: buang

en: Manage
id: Kelola

en: name
id: nama

en: type
id: tipe

en: no
id: tidak

en: Off
id: Matikan

en: Fields
id: Bidang isian

en: Items
id: Item

en: Owner
id: Pemilik

en: Security
id: Keamanan

en: Users
id: Pengguna

en: fields
id: bidang

en: Menu settings
id: Pengaturan menu

en: Indexes
id: Indeks

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: system
id: sistem

en: Menu Depth
id: Lebar menu

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
id: Nama mesin yang mudah dibaca. Hanya bisa berisi huruf kecil, angka, dan garis bawah.
