Menu2 (7.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: yes
fa: بله

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Language
fa: زبان

en: On
fa: روشن

en: default
fa: پیش‌فرض

en: Parent
fa: والد

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: remove
fa: حذف

en: URL
fa: نشانی

en: Manage
fa: مدیریت

en: Menu
fa: منو

en: name
fa: نام

en: type
fa: نوع

en: no
fa: خیر

en: Off
fa: خاموش

en: Fields
fa: فیلدها

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Owner
fa: مالک

en: Security
fa: امنیتی

en: Users
fa: کاربران

en: description
fa: توضیحات

en: Menu Title
fa: عنوان منو

en: fields
fa: فیلدها

en: on
fa: در

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: edit menu
fa: ویرایش منو

en: Indexes
fa: شاخص‌ها

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: folder
fa: پوشه

en: system
fa: سیستم

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fa: یک نام منحصر به فرد قابل فهم توسط ماشین. فقط می‌تواند شامل حروف کوچک انگلیسی، اعداد و زیر خط (_) باشد.
