Menu2 (7.x-1.0-beta3) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: yes
ja: はい

en: disabled
ja: 無効

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Language
ja: 言語

en: On
ja: オン

en: default
ja: デフォルト

en: Parent
ja: 親

en: Settings
ja: 設定

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: remove
ja: 除去

en: Manage
ja: 管理

en: Menu
ja: メニュー

en: type
ja: タイプ

en: no
ja: いいえ

en: Off
ja: オフ

en: Fields
ja: フィールド

en: Items
ja: アイテム

en: Owner
ja: 所有者

en: Security
ja: セキュリティー

en: Users
ja: ユーザー

en: description
ja: 説明

en: fields
ja: フィールド

en: Menu settings
ja: メニューの設定

en: edit menu
ja: メニューを編集

en: Indexes
ja: インデックス

en: off
ja: オフ

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: folder
ja: フォルダー

en: restore
ja: 復元

en: system
ja: システム

en: Menu Depth
ja: メニューの深さ

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ja: 固有のシステム内部名称。半角英数字とアンダースコアのみ利用できます。
