Menu2 (7.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: yes
pt: sim

en: disabled
pt: desativado

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Language
pt: Idioma

en: Item Description
pt: Descrição do Item

en: On
pt: Habilitado

en: default
pt: padrão

en: Parent
pt: Superior

en: Settings
pt: Configurações

en: edit
pt: editar

en: installed
pt: instalado

en: Save
pt: Salvar

en: remove
pt: remover

en: Manage
pt: Gerenciar

en: name
pt: nome

en: type
pt: tipo

en: no
pt: não

en: Off
pt: Desligado

en: Fields
pt: Campos

en: Items
pt: Itens

en: Owner
pt: Proprietário

en: Security
pt: Segurança

en: Users
pt: Usuários

en: description
pt: descrição

en: Menu Title
pt: Título do menu

en: fields
pt: campos

en: on
pt: em

en: Menu settings
pt: Configurações do menu

en: edit menu
pt: editar menu

en: Indexes
pt: Índices

en: off
pt: desligado

en: Machine-readable name
pt: Nome legível de máquina

en: folder
pt: pasta

en: Neutral
pt: Neutra

en: restore
pt: recuperar

en: system
pt: sistema

en: Menu Depth
pt: Profundidade de Menu

en: removed
pt: removido

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
pt: Um nome de máquina exclusivo. Pode conter apenas letras minúsculas, números e sublinhado.
