Menu2 (7.x-1.0-beta3) - en to ru translation catalogue (46 entries)

en: yes
ru: да

en: disabled
ru: отключено

en: Confirm
ru: Подтвердить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Language
ru: Язык

en: Item Description
ru: Описание товара

en: On
ru: Вкл

en: default
ru: по умолчанию

en: Parent
ru: Родитель

en: Settings
ru: Настройки

en: edit
ru: изменить

en: installed
ru: установлена

en: Save
ru: Сохранить

en: remove
ru: удалить

en: Manage
ru: Управление

en: Menu
ru: Меню

en: name
ru: имя

en: type
ru: тип

en: no
ru: нет

en: Off
ru: Выкл

en: Item title
ru: Заголовок элемента

en: Fields
ru: Поля

en: Items
ru: Элементы

en: Owner
ru: Владелец

en: Security
ru: Безопасность

en: HTML is allowed.
ru: HTML включен.

en: Users
ru: Пользователи

en: description
ru: описание

en: Menu Title
ru: Заголовок меню

en: fields
ru: поля

en: on
ru: вкл

en: Menu settings
ru: Настройки меню

en: edit menu
ru: редактировать меню

en: Indexes
ru: Индексы

en: off
ru: выкл

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: folder
ru: папка

en: Neutral
ru: Нейтральный

en: CSS Class
ru: CSS Класс

en: length
ru: длина

en: restore
ru: восстановить

en: system
ru: система

en: Menu Depth
ru: Глубина меню

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ru: Уникальное машинное имя. Оно может содержать только латинские буквы нижнего регистра, цифры и символы подчёркивания.

en: Root item
ru: Корневой элемент
