Menu2 (7.x-1.0-beta3) - en to sv translation catalogue (37 entries)

en: yes
sv: ja

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Language
sv: Språk

en: Item Description
sv: Artikel beskrivning

en: On
sv: På

en: default
sv: förvald

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Settings
sv: Inställningar

en: edit
sv: redigera

en: Save
sv: Spara

en: remove
sv: ta bort

en: Manage
sv: Hantera

en: Menu
sv: Meny

en: name
sv: namn

en: type
sv: typ

en: no
sv: nej

en: Off
sv: Av

en: Fields
sv: Fält

en: Items
sv: Poster

en: Owner
sv: Ägare

en: Security
sv: Säkerhet

en: HTML is allowed.
sv: HTML är tillåten

en: Users
sv: Användare

en: description
sv: beskrivning

en: Menu Title
sv: Menytitel

en: fields
sv: fält

en: on
sv: på

en: Menu settings
sv: Inställningar för meny

en: edit menu
sv: redigera meny

en: Indexes
sv: Index

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: folder
sv: mapp

en: restore
sv: återställ

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
sv: Ett unikt maskinläsbart namn. Får bara innehålla små bokstäver, siffror och understreck.
