Menu2 (7.x-1.0-beta4) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: yes
ar: نعم

en: disabled
ar: معطَّل

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Language
ar: اللغة

en: On
ar: في

en: default
ar: المبدئي

en: Parent
ar: الأب

en: Settings
ar: الإعدادات

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: remove
ar: إزالة

en: URL
ar: العنوان URL

en: Manage
ar: تسيير

en: Menu
ar: القائمة

en: type
ar: النوع

en: no
ar: لا

en: Off
ar: إيقاف

en: Fields
ar: الحقول

en: Items
ar: أخبار

en: Owner
ar: المالك

en: Security
ar: الأمن والحماية

en: fields
ar: خانات

en: Menu settings
ar: إعدادات القائمة

en: edit menu
ar: تحرير القائمة

en: Indexes
ar: فهارس

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: system
ar: النظام

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ar: اسم فريد مقروء من طرف الجهاز. يمكن أن يحتوي فقط على أحرف لاتينية صغيرة وأرقام وشرطات سفلية.
