Menu2 (7.x-1.0-beta4) - en to hu translation catalogue (46 entries)

en: yes
hu: igen

en: disabled
hu: tiltott

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Language
hu: Nyelv

en: Item Description
hu: Elem leírás

en: On
hu: Be

en: default
hu: alapértelmezés

en: Parent
hu: Szülő

en: Settings
hu: Beállítások

en: edit
hu: szerkesztés

en: installed
hu: telepítve

en: Save
hu: Mentés

en: remove
hu: eltávolítás

en: URL
hu: Webcím

en: Manage
hu: Kezelés

en: Menu
hu: Menü

en: name
hu: név

en: type
hu: típus

en: no
hu: nem

en: Off
hu: Ki

en: Fields
hu: Mezők

en: Items
hu: Tételek

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Security
hu: Biztonság

en: HTML is allowed.
hu: A HTML engedélyezve van.

en: description
hu: leírás

en: Menu Title
hu: Menü címe

en: fields
hu: mezők

en: on
hu: be

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: edit menu
hu: menü szerkesztése

en: Indexes
hu: Indexek

en: off
hu: ki

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: folder
hu: mappa

en: Neutral
hu: semleges

en: CSS Class
hu: CSS osztály

en: anonymous users
hu: névtelen felhasználók

en: length
hu: hosszúság

en: restore
hu: visszaállítás

en: system
hu: rendszer

en: Menu Depth
hu: Menü mélység

en: removed
hu: eltávolított

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: Egy egyedi, programok által használt név. Csak kisbetűt, számot és aláhúzást tartalmazhat.
