Menu2 (7.x-1.0-beta4) - en to uk translation catalogue (50 entries)

en: yes
uk: так

en: disabled
uk: вимкнено

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Language
uk: Мова

en: Item Description
uk: Опис позиції

en: On
uk: Увімкнено

en: default
uk: замовчування

en: Parent
uk: Батько

en: Settings
uk: Налаштування

en: edit
uk: редагувати

en: installed
uk: встановлено

en: Save
uk: Зберегти

en: remove
uk: видалити

en: URL
uk: URL-адреса

en: Manage
uk: Керування

en: Menu
uk: Меню

en: name
uk: ім'я

en: type
uk: тип

en: no
uk: ні

en: Off
uk: Вимкнено

en: Item title
uk: Заголовок елемента

en: Fields
uk: Поля

en: Items
uk: Елементи

en: Owner
uk: Власник

en: Security
uk: Безпека

en: description
uk: опис

en: Menu Title
uk: Заголовок меню

en: fields
uk: поля

en: on
uk: увімкнено

en: Menu settings
uk: Налаштування меню

en: edit menu
uk: редагувати меню

en: Indexes
uk: Індекси

en: off
uk: вимкнено

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: folder
uk: папка

en: Neutral
uk: Середня

en: CSS Class
uk: Клас CSS

en: length
uk: довжина

en: restore
uk: відновити

en: system
uk: система

en: Menu Depth
uk: Глибина меню

en: removed
uk: видалено

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
uk: Унікальна машино-читабельна назва. Може містити лише латинські літери нижнього регістру, цифри та символи підкреслення.

en: authenticated users
uk: авторизовані користувачі

en: document
uk: документ

en: Root item
uk: Кореневий пункт

en: Garbage
uk: Сміття

en: Remove Item
uk: Вилучити елемент
