Menu2 (7.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: yes
it: sì

en: disabled
it: disattivato

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Language
it: Lingua

en: On
it: Acceso

en: default
it: predefinito

en: Parent
it: Genitore

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: remove
it: rimuovi

en: Manage
it: Gestisci

en: type
it: tipo

en: Off
it: Spento

en: Fields
it: Campi

en: Items
it: Elementi

en: Owner
it: Proprietario

en: Security
it: Sicurezza

en: description
it: descrizione

en: Menu Title
it: Titolo del Menù

en: fields
it: campi

en: on
it: il

en: Menu settings
it: Impostazioni del menù

en: edit menu
it: modifica menu

en: Indexes
it: Indici

en: off
it: di sconto

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: folder
it: cartella

en: Neutral
it: Neutrale

en: system
it: sistema

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
it: Un nome univoco ad uso interno. Può contenere solo lettere minuscole, numeri e underscore.
