Menu2 (7.x-1.0-beta4) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: yes
nl: ja

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: Item Description
nl: Item-omschrijving

en: On
nl: Aan

en: default
nl: standaard

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Settings
nl: Instellingen

en: edit
nl: bewerken

en: installed
nl: geïnstalleerd

en: Save
nl: Opslaan

en: remove
nl: verwijderen

en: Manage
nl: Beheren

en: name
nl: naam

en: no
nl: nee

en: Off
nl: Uit

en: Fields
nl: Velden

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Security
nl: Beveiliging

en: HTML is allowed.
nl: HTML is toegelaten

en: description
nl: beschrijving

en: Menu Title
nl: Menutitel

en: fields
nl: velden

en: on
nl: op

en: Menu settings
nl: Menu-instellingen

en: edit menu
nl: menu bewerken

en: Indexes
nl: Indexen

en: off
nl: uit

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: folder
nl: map

en: Neutral
nl: Neutraal

en: CSS Class
nl: CSS-klasse

en: anonymous users
nl: anonieme gebruikers

en: restore
nl: herstellen

en: system
nl: systeem

en: Menu Depth
nl: Menudiepte

en: removed
nl: verwijderd

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
nl: Een unieke systeemnaam. Kan alleen kleine letters, cijfers en onderstrepingstekens bevatten.
