Menu access fix (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Operations
fr: Actions

en: edit menu
fr: modifier le menu

en: list links
fr: lister les liens

en: add link
fr: ajouter un lien
