Menu attributes (7.x-1.0-rc2) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Default
uk: Базово

en: Style
uk: Стиль

en: Relationship
uk: Зв'язок

en: No style
uk: Немає стилю

en: Classes
uk: Класи

en: No title
uk: Без заголовка

en: No name
uk: Без імені

en: Target
uk: Ціль

en: Menu item attributes
uk: Атрибути пункта меню

en: The description displayed when hovering over the link.
uk: Опис відображається при наведенні курсора над посиланням.

en: Specifies a unique ID for the link.
uk: Забезпечує посилання унікальним ідентифікатором.

en: Enter additional classes to be added to the link.
uk: Введіть додаткові класи, які будуть додані до посилання.

en: Enter additional styles to be applied to the link.
uk: Введіть додаткові стилі, які будуть додані до посилання.

en: Access Key
uk: Ключ доступу

en: Menu item attribute options
uk: Властивості атрибутів пункта меню

en: Enable the @attribute attribute.
uk: Дозволити атрибут @attribute.

en: Administer menu attributes
uk: Адміністрування атрибутів меню

en: Administer menu attributes.
uk: Адміністрування атрибутів меню.
