Menu Attributes (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (26 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Name
pl: Nazwa

en: Default
pl: Domyślny

en: Style
pl: Styl

en: Relationship
pl: Powiązanie

en: No style
pl: Brak stylu

en: Classes
pl: Klasy

en: No title
pl: Brak tytułu

en: No name
pl: Brak nazwy

en: Target
pl: Cel

en: Menu item attributes
pl: Atrybuty pozycji menu

en: Allows administrators to specify custom attributes for menu items.
pl: Umożliwia administratorom określanie niestandardowych (własnych) atrybutów dla elementów menu.

en: The description displayed when hovering over the link.
pl: Opis wyświetlany po najechaniu kursorem na odnośnik.

en: Specifies a unique ID for the link.
pl: Określa unikalne ID dla tego odnośnika.

en: Specifies the relationship between the current page and the link. Enter 'nofollow' here to nofollow this link.
pl: Określa powiązanie między aktualną stroną a odnośnikiem. Wprowadź 'nofollow', żeby wyszukiwarki nie indeksowały odnośnika.

en: Enter additional classes to be added to the link.
pl: Wprowadź dodatkowe klasy, które będą dodane do odnośnika.

en: Enter additional styles to be applied to the link.
pl: Wprowadź dodatkowe style, które będą dodane do odnośnika.

en: Specifies where to open the link. Using this attribute breaks XHTML validation.
pl: Określa jak otwierać odnośnik. Ten atrybut nie jest zgodny z walidacją XHTML.

en: Access Key
pl: Klucz dostępu

en: Specifies a <a href="@accesskey">keyboard shortcut</a> to access this link.
pl: Określa <a href="@accesskey">skrót klawiaturowy</a> dostępu do tego odnośnika.

en: No ID
pl: Brak ID

en: No classes
pl: Brak klas

en: No access key
pl: Brak klucza dostępu

en: New window (_blank)
pl: Nowe okno (_blank)

en: Same window (_self)
pl: To samo okno (_self)
